Mill Heater AB-H1000MEC Oil Filled Radiator, 1000 W, Number of power levels 3, Suitable for rooms up to 12-16 m², White
search
Brand
Mill
Reference
18807
Gross weight
9.25 kg
Package depth
335 mm
Package height
685 mm
Package width
190 mm
Net weight
8.051 kg
Depth
15 cm
Height
65.6 cm
Width
27 cm
Colour
White
Warranty
60 month(s)
Type
Oil Filled Radiator
Other features
Mechanical thermostat. Portable.Over heating protection. Tip-over switch.
Power
1000 W