SUNRED, Heater, IND-2100H, Indus II Bright Hanging, Infrared, 2100 W, Black, IP44
search
Brand
SUNRED
Reference
73404
Gross weight
5.00 kg
Package depth
470.00 mm
Package height
415.00 mm
Package width
470.00 mm
Net weight
3.30 kg
Colour
Black
Warranty
24 month(s)
Type
Infrared
Other features
3 different positions: 900/1200/2100 Watt. Cable cord: 1.8 m. On/off switch: switch.
Power
2100 W