Mill Heater SG2000LED Convection Heater, 2000 W, Number of power levels 3, Suitable for rooms up to 5-20 m², White
search
Brand
Mill
Reference
23063
Gross weight
5.6 kg
Package depth
665 mm
Package height
410.00 mm
Package width
145 mm
Net weight
4.651 kg
Depth
9.5 cm
Height
33.5 cm
Width
62 cm
Colour
White
Warranty
60 month(s)
Cable length
1.6 m
Type
Convection Heater
Other features
Extremely rapid heat, 100% silent operations, Electronical thermostat. Tip-over switch.
Display
LED
Control type
Buttons, Rotary
Material
Aluminium, steel
Functions
Tip-over switch, 3 heat settings
Input voltage
230 V