TV Set SAMSUNG 55" 4K Ultra HD 3840 x 2160 pixels Flat Neo QLED QE55QN80FAUXXH
search
Brand
Samsung
Reference
86201
Auto power off
Yes
Wi-Fi
Yes
Ethernet LAN
Energy efficiency class
F
Display technology
Neo QLED
Diagonal
55 "
HD type
4K Ultra HD
HDMI ports quantity
4
Ethernet LAN (RJ-45) ports
1
Bluetooth
Bluetooth version
5.3
Operating system installed
Tizen
Operating system version
Tizen
VESA mounting
Smart TV
Digital signal format system
DVB-CS2/DVB-T2
Power consumption (typical)
76 W
Power consumption (standby)
0.5 W