TV Set LG 43" 4K Ultra HD 3840 x 2160 pixels Flat 16:9 LED 43UA73003LA
search
Brand
LG
Reference
78837
Control type
Remote
Wi-Fi
Yes
Ethernet LAN
Yes
Energy efficiency class
G
Display technology
LED
Diagonal
43 "
HD type
4K Ultra HD
USB 2.0 ports quantity
2
HDMI ports quantity
3
Wi-Fi standards
Wi-Fi 5 (802.11ac)
Bluetooth
Bluetooth version
5.1
Operating system installed
WebOS
Operating system version
25
VESA mounting
Smart TV
Diagonal (m)
108 cm
Digital signal format system
DVB-C/DVB-S/DVB-S2/DVB-T/DVB-T2
Power consumption (standby)
0.5 W
Input voltage
100 - 240 V