Brand
Dell
Reference
79975
Gross weight
2.54 kg
Package depth
353.00 mm
Package height
65.00 mm
Package width
405.00 mm
Net weight
1.61 kg
Colour
Ice Blue
Warranty
36 month(s)
Battery type
Accumulator
Display
2560 x 1600 pixels
Wi-Fi
Yes
Processor family
Intel Core Ultra 7
Processor model
258V
Processor cores
8
Processor max frequency
4.8 GHz
Integrated graphics card
Intel Arc Graphics
RAM
32 GB
RAM type
LPDDR5x
RAM speed
8533 MHz
Storage capacity
1000 GB
SSD Interface
M.2 PCIe NVMe Solid State Drive
Diagonal
14 "